ESOLL sp. z o.o.  Ul. Główna 78, 05-650 Chynów tel +48 661 51 08 fax 48 661 50 20 wew. 33 biuro@esoll.pl

NASZE PRODUKTY:

 • Dla farmacji
 • Do kosmetyków
 • Dla przemysłu spożywczego
 • Dla chemii gospodarczej

Copyrights Esoll; Created by 2Sides.pl with WebWave CMS

 • Do farb i lakierów
 • Dla poligrafii

ZAPYTAJ O PRODUKT

skład podatkowy

PL 44400062305

DE

PRODUCENT ROZCIEŃCZALNIKÓW

NA BAZIE ETANOLU

ENG

Glikol PropylenowyGlikol propylenowy czyli propano-1,2-diol jest organicznym związkiem chemicznym z grupy alkoholi dwuhydroksylowych czyli dioli. W temperaturze pokojowej jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą, o słodkawym smaku i wysokiej lepkości, która znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i medycynie, dzięki swoim nietoksycznym właściwościom. Glikol propylenowy jest substancją higroskopijną, rozpuszczającą się między innymi w wodzie, acetonie czy chloroformie, którą produkuje się na skalę przemysłową poprzez proces uwodnienia tlenku propylenu.

 

Glikol propylenowy jest oznaczony w przemyśle spożywczym symbolem E1520 i stosowany w procesie produkcji żywności jako konserwant lub emulgator oraz jako składnik barwników i aromatów. Znaleźć go można w branży farmaceutycznej gdzie stanowi podłoże dla substancji czynnych leku. Wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków jako rozczynnik nadający kosmetykowi pożądaną konsystencję emulsji oraz jako składnik nawilżający skórę. Często znajduje się on w pastach do zębów, płynach do płukania ust, środkach do higieny dłoni, środkach czystości, spotkamy go w sztyfcie dezodorantu i wielu innych kosmetykach. Używany jest jako nośnik zapachów w olejkach zapachowych, olejkach do masażu. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom stosuje się go w przemyśle tytoniowym do regulacji wilgotności tytoniu oraz w papierosach elektronicznych gdzie jako składnik e-płynu pełni rolę rozczynnika nikotyny i wraz z innymi substancjami imituje mgiełkę dymu. Ogólną tendencją w przemyśle jest zastępowanie glikolem propylenowym szkodliwego glikolu etylenowego wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Poza wpływem na zdrowie pozostałe właściwości obu substancji są podobne, dzięki czemu glikol propylenowy może być zastosowany na przykład w prasie hydraulicznej, w systemach chłodzących, jako składnik płynów zapobiegających zamarzaniu, środków do odladzania. Do ciekawszych zastosowań tej substancji należy produkcja kulek do paintballa, sporządzanie tatuaży widocznych w świetle UV, krioprezerwacja organizmów zwierzęcych.

 

Wśród dostawców firmy ESOLL znajduje się między innymi największy europejski i światowy producent glikolu propylenowego, co gwarantuje Państwu wysokiej jakości produkt, który wyróżnia atrakcyjna cena. W naszej ofercie Państwo produkt w różnorodnych opakowaniach, począwszy od beczek, poprzez paletopojemniki aż do ilości całocysternowych. Dostawy realizujemy poprzez wykorzystanie własnej infrastruktury transportowej lub we współpracy ze sprawdzonymi i godnymi zaufania partnerami w postaci firm spedycyjnych. Możecie Państwo także dokonać odbioru zamówionego towaru samodzielnie własnym transportem po wcześniejszej awizacji. Czas realizacji zamówienia jest indywidulanie ustalany z klientem i wynosi od kilku do kilkunastu dni w zależności od Państwa preferencji i zapotrzebowania. Towar konfekcjonujemy w opakowania, które możecie Państwo zwrócić w uzgodnionym terminie i nie ponosić z tego tytułu żadnych kosztów lub zakupić produkt wraz z bezzwrotnym opakowaniem, którego koszt zawiera końcowa cena. Wraz z dostawą otrzymujecie Państwo pełną dokumentację techniczną i jakościową produktu.

 

ZASTOSOWANIE:

rozpuszczalnik w produkcji

 • chemii gospodarczej
 • zmywaczy
 • środków do dezynfekcji

 

OPAKOWANIE:

 • beczki 200l
 • IBC 1000l
 • Cysterny

 

SKŁADNIKI:

 • glikol propylenowy jakości

      farmaceutycznej i technicznej 

 

 

Glikol propylenowy

20 września 2014