ESOLL sp. z o.o. Ul. Główna 78, 05-650 Chynów tel +48 661 51 08 fax 48 661 50 20 wew. 33 biuro@esoll.pl
NASZE PRODUKTY:
Copyrights Esoll; Created by 2Sides.pl with WebWave CMS
Szerokie i powszechne zastosowanie etanolu w przemyśle znajduje swoje odzwierciedlenie w ofercie ESOLL, w której znajdziecie Państwo pełną gamę alkoholu etylowego. Oferujemy Państwu zarówno etanol syntetyczny jak również produkt pochodzenia rolniczego w formie etanolu rektyfikowanego oraz absolutnego. Przedmiotowe produkty możecie Państwo nabyć w formie czystej lub skażonej. Nasze wyroby dostarczamy w różnorodnych opakowaniach, począwszy od beczek, poprzez paletopojemniki aż do ilości całocysternowych. Dostawy realizujemy poprzez wykorzystanie własnej infrastruktury transportowej lub we współpracy ze sprawdzonymi i godnymi zaufania partnerami w postaci firm spedycyjnych. Możecie Państwa także dokonać odbioru zamówionego towaru samodzielnie własnym transportem po wcześniejszej awizacji. Czas realizacji zamówienia jest indywidulanie ustalany z klientem i wynosi od kilku do kilkunastu dni w zależności od Państwa preferencji i zapotrzebowania. Towar konfekcjonujemy w opakowania, które możecie Państwo zwrócić w uzgodnionym terminie i nie ponosić z tego tytułu żadnych kosztów lub zakupić produkt wraz z bezzwrotnym opakowaniem, wliczonym w jego cenę. Wraz z dostawą otrzymujecie Państwo pełną dokumentację techniczną i jakościową produktu.
Produkcja alkoholu etylowego odbywa się w dwojaki sposób, w zależności od wykorzystywanego do tego celu, surowca. Etanol syntetyczny otrzymywany jest z etylenu, będącego produktem rafinacji ropy naftowej, poprzez jego uwodnienie w wysokiej temperaturze w obecności katalizatora. Bardziej nam wszystkim znanym produktem jest etanol pochodzenia rolniczego lub tak zwany alkohol etylowy fermentacyjny. W tym przypadku produkcja etanolu bazuje na produktach rolnych czyli zbożach takich jak kukurydza, żyto, jęczmień, pszenica, jak również wykorzystuje się w tym procesie ziemniaki, buraki i trzcinę cukrową czy odpady z przemysłu piekarniczego. O ile etanol syntetyczny może mieć w większości krajów zastosowanie wyłącznie do celów przemysłowych tak etanol rolniczy wykorzystywany jest zarówno w przemyśle niezwiązanym z jego spożyciem jak również w dużej mierze jest wytwarzany jako surowiec dla branży spirytusowej i w celu zaspokojenia potrzeb producentów wódek. Produkcja alkoholu etylowego z surowców pochodzenia rolniczego odbywa się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest proces fermentacji, podczas którego przy użyciu odpowiednich enzymów oraz drożdży i ich działaniu na surowiec, wytwarza się tak zwany zacier. Następnie zacier jest kierowany na kolumnę destylacyjną, gdzie następuje wstępne oddzielenie etanolu od zanieczyszczeń. Otrzymana, w wyniku opisanego powyżej procesu, surówka gorzelniana lub tak zwany destylat rolniczy, służy jako element wyjściowy do właściwego procesu rektyfikacji czyli oczyszczania i zagęszczania alkoholu etylowego, w wyniku którego, otrzymujemy różnego rodzaju produkty, o różnej czystości i właściwościach organoleptycznych, w zależności od ich przeznaczenia. Alkohol etylowy rektyfikowany ma zwykle moc około 96,5%, nazywany jest powszechnie spirytusem. Dalszym etapem przetwarzania spirytusu jest produkcja etanolu odwodnionego, który nazywany jest także etanolem absolutnym. Jest to produkt, który został pozbawiony cząsteczek wody, dzięki czemu jego moc sięga nawet 99,9%.
skład podatkowy
PL 44400062305
PRODUCENT ROZCIEŃCZALNIKÓW
NA BAZIE ETANOLU
Zastosowanie etanolu jest bardzo szerokie w wielu gałęziach przemysłu. Najbardziej znanym rodzajem alkoholu etylowego jest rektyfikat, potocznie nazywany spirytusem. Posiada on moc około 96,5 % i jest wykorzystywany w przemyśle spirytusowym do produkcji wódek i szerokiej gamy napojów alkoholowych. W zależności od surowca z jakiego został wyprodukowany zależy rodzaj wódki, jaki znajdzie się na półce sklepowej. Stąd właśnie wzięły się wódki zbożowe, żytnie, pszeniczne, kukurydziane czy ziemniaczane. Ten sam spirytus, ze względu na swoje walory organoleptyczne jest wykorzystywany w szeroko pojętej branży spożywczej na przykład do wytwarzania aromatów lub konserwacji wyrobów piekarniczych. Zastosowanie etanolu, zarówno rektyfikatu jak i etanolu bezwodnego o mocy sięgającej 99,9%, spotyka się w przemyśle farmaceutycznym, gdzie służy on głównie jako ekstrahent w procesie maceracji substancji leczniczych z ziół oraz jako środek konserwujący w syropach czy żelach. Etanol spotkamy w branży kosmetycznej gdzie na jego bazie produkuje się perfumy i różnego rodzaju produkty zapachowe takie jak odświeżacze powietrza. Znajdziemy go w produktach gospodarstwa domowego i płynach do spryskiwaczy szyb samochodowych. Używany jest w procesie produkcji niektórych materiałów budowlanych, w przemyśle zbrojeniowym i jako paliwo do biokominków. Szerokie zastosowanie etanol znalazł w przemyśle drukarskim i fleksograficznym. Na jego bazie produkuje się szeroką gamę rozpuszczalników chemicznych o różnorodnym przeznaczeniu. W bardzo dużej skali etanol odwodniony zużywa się jako biokomponent przy produkcji ropopochodnych paliw płynnych.