ESOLL sp. z o.o.  Ul. Główna 78, 05-650 Chynów tel +48 661 51 08 fax 48 661 50 20 wew. 33 biuro@esoll.pl

NASZE PRODUKTY:

 • Dla farmacji
 • Do kosmetyków
 • Dla przemysłu spożywczego
 • Dla chemii gospodarczej

Copyrights Esoll; Created by 2Sides.pl with WebWave CMS

 • Do farb i lakierów
 • Dla poligrafii

ZAPYTAJ O PRODUKT

skład podatkowy

PL 44400062305

DE

PRODUCENT ROZCIEŃCZALNIKÓW

NA BAZIE ETANOLU

ENG

Glikol monoetylenowyGlikol monoetylenowy zwany powszechnie glikolem etylenowym. Z greckiego glykys oznacza słodki. Jest to organiczny związek chemiczny, będący najprostszym alkoholem polihydroksylowym czyli diolem, a zarazem najprostszym alkoholem cukrowym. Jest szeroko stosowany jako składnik samochodowych płynów chłodzących oraz jest to prekursor polimerów. W czystej postaci jest bezbarwną, bezzapachową, syropowatą cieczą o słodkawym posmaku. Glikol etylenowy jest toksyczny, a jego połknięcie powoduje zatrucie, które w swoim przebiegu prowadzi do rozwoju kwasicy metabolicznej, uszkodzenia nerek, wątroby i mózgu a w efekcie śmierci.

 

Najczęściej stosowaną metodą produkcji glikolu etylenowego na skale przemysłową jest hydroliza tlenku etylenu. Zaletami tej metody jest jej prostota, niezawodność oraz możliwość stosowania jej w zakładach chemicznych, łączących ze sobą proces produkcji tlenku etylenu i glikolu etylenowego. Największą wydajność procesu otrzymywania glikolu etylenowego, bo sięgającą aż 90%, uzyskuje się przy odczynie kwasowym lub obojętnym reakcji przy dużym nadmiarze wody.

 

 

Glikol etylenowy jest powszechnie stosowany w płynach niezamarzających do chłodnic silników jako 40-62% roztwór wodny oraz w instalacjach chłodniczych. Wykorzystuje się go do produkcji żywic poliestrowych, alkidowych i włókien syntetycznych. Swoje zastosowanie znajduje on także jako składnik rozpuszczalników, plastyfikatorów oraz materiałów wybuchowych.

 

 

W ofercie ESOLL znajdziecie Państwo glikol monoetylenowy w różnorodnych opakowaniach, począwszy od beczek, poprzez paletopojemniki aż do ilości całocysternowych. Dostawy realizujemy poprzez wykorzystanie własnej infrastruktury transportowej lub we współpracy ze sprawdzonymi i godnymi zaufania partnerami w postaci firm spedycyjnych. Możecie Państwa także dokonać odbioru zamówionego towaru samodzielnie własnym transportem po wcześniejszej awizacji. Czas realizacji zamówienia jest indywidulanie ustalany z klientem i wynosi od kilku do kilkunastu dni w zależności od Państwa preferencji i zapotrzebowania. Towar konfekcjonujemy w opakowania, które możecie Państwo zwrócić w uzgodnionym terminie i nie ponosić z tego tytułu żadnych kosztów lub zakupić produkt wraz z bezzwrotnym opakowaniem, wliczonym w jego cenę. Wraz z dostawą otrzymujecie Państwo pełną dokumentację techniczną i jakościową produktu.

 

 

OPAKOWANIA:

 • beczki 200l
 • IBC 1000l
 • cysterny

 

SKŁAD:

 • 100% glikol etylenowy

 

ZASTOSOWANIE:

 • chemia gospodarcza

 

 

Glikol monoetylenowy

30 września 2014