20 września 2014

Aceton

AcetonAceton czyli propanon to organiczny związek chemiczny z grupy ketonów, który jest najprostszym ketonem alifatycznym. Ma ostry, charakterystyczny zapach, miesza się w każdych proporcjach z wodą, etanolem, eterami oraz innymi ketonami o niskiej masie cząsteczkowej.

 

Jest on obecny jest w niewielkich ilościach w krwi i moczu a jego większe od normy stężenie pojawia się w organizmie przy zaawansowanej i nieleczonej cukrzycy. Aceton jest naturalnie obecny w tkankach wielu roślin takich jak na przykład ziemniaki czy żyto, spotkamy go w gazach wulkanicznych i gazach spalinowych. W dużych ilościach tworzy się on w trakcie suchej destylacji drewna, która była niegdyś głównym sposobem jego produkcji. Obecnie otrzymywany jest głównie na skalę przemysłową metodą kumenową z propylenu, a także katalitycznie z alkoholu izopropylowego, acetylenu w wyniku fermentacji butanolowo-acetonowej.

 

Aceton jest powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem organicznym o dużej polarności. Rozpuszcza większość miękkich tworzyw sztucznych, lakiery, tłuszcze, oleje. Dobrze rozpuszcza się w nim acetylen, przez co używa się go w butlach na ten gaz w celu uniknięcia zbyt wysokiego ciśnienia, pod którym acetylen jest niestabilny. Stosuje się go przy produkcji leków, barwników, farb, lakierów i środków czyszczących. Jest często stosowany jako składnik zmywacza do paznokci.

 

Aceton nie jest toksyczny ani nie jest substancją szkodliwą, sklasyfikowany jest jako substancja drażniąca lub mogąca spowodować tymczasowe uszkodzenie zdrowia. Każdy producent acetonu musi się jednak liczyć z faktem, iż opary acetonu w dużych stężeniach mogą powodować podrażnienia błon śluzowych nosa i ust oraz łzawienie oczu i ból głowy i pamiętać o tym, że substancja ta działa drażniąco na skórę, wywołując jej zaczerwienienie.

 

Wśród dostawców firmy ESOLL znajduje się niejeden producent acetonu, co gwarantuje Państwu zróżnicowaną ofertę tego produktu. W naszym portfolio znajdziecie Państwo aceton w różnorodnych opakowaniach, począwszy od beczek, poprzez paletopojemniki aż do ilości całocysternowych. Dostawy realizujemy poprzez wykorzystanie własnej infrastruktury transportowej lub we współpracy ze sprawdzonymi i godnymi zaufania partnerami w postaci firm spedycyjnych. Możecie Państwo także dokonać odbioru zamówionego towaru samodzielnie własnym transportem po wcześniejszej awizacji. Czas realizacji zamówienia jest indywidulanie ustalany z klientem i wynosi od kilku do kilkunastu dni w zależności od Państwa preferencji i zapotrzebowania. Towar konfekcjonujemy w opakowania, które możecie Państwo zwrócić w uzgodnionym terminie i nie ponosić z tego tytułu żadnych kosztów lub zakupić produkt wraz z bezzwrotnym opakowaniem, wliczonym w jego cenę. Wraz z dostawą otrzymujecie Państwo pełną dokumentację techniczną i jakościową produktu.

 

ZASTOSOWANIE:

 • produkcja zmywaczy do paznokci 

 

OPAKOWANIE:

 • beczki 200l
 • IBC 1000l
 • cysterny

 

SKŁADNIKI:

 • aceton 

 

ENG

PRODUCENT ROZCIEŃCZALNIKÓW

NA BAZIE ETANOLU

DE

skład podatkowy

PL 44400062305

ZAPYTAJ O PRODUKT

 • Do farb i lakierów
 • Dla poligrafii

Copyrights Esoll; Created by 2Sides.pl with WebWave CMS

 • Dla przemysłu spożywczego
 • Dla chemii gospodarczej
 • Dla farmacji
 • Do kosmetyków

NASZE PRODUKTY:

ESOLL sp. z o.o.  Ul. Główna 78, 05-650 Chynówtel +48 661 51 08 fax 48 661 50 20 wew. 33 biuro@esoll.pl